Cena Bitcoinów podnosi się do 12.000 dolarów.

Dominacja rynkowa i wolumen obrotu spadają, ale Bitcoin ponownie zbliża się do 12.000 dolarów.

Bitcoin (BTC) jest teraz z powrotem na drodze do 12,000 dolarów po odrzuceniu na tym progu dwa tygodnie temu. Bitcoin obecnie handluje na poziomie około 11.880 dolarów, ale dziś dotknął szczyt 11.942 dolarów wcześniej.

Przy obecnej wartości, Bitcoin Code ma kapitalizację rynkową w wysokości 220,3 mld dolarów, co jest około 6 mld dolarów mniej niż jego szczytowej kapitalizacji rynkowej w 2020 roku, który został osiągnięty 18 sierpnia. Krypto waluta zyskała 3% w ciągu ostatnich 24 godzin i 1,5% w ostatnim tygodniu w wyniku nagłego wzrostu zainteresowania ogólnym rynkiem krypto walutowym, co oznacza skromny wzrost w krótkim okresie czasu.

Bitcoin wzrósł o 66% rok do roku (narastająco) i o 24,2% w ostatnim roku, co świadczy o byczym trendzie średnioterminowym.

Chociaż Bitcoin nieco zyskał na wartości w ostatnim miesiącu, jego dzienny wolumen obrotu nieco się zmniejszył w tym okresie – z około 28,5 mld dolarów dziennie na początku sierpnia do 24 mld dolarów dziennie dzisiaj.

W rezultacie, wolumen handlu Bitcoinem spadł w ciągu miesiąca o prawie 16%. Podobnie, dominacja Bitcoinów wśród krypto walut załamała się w ciągu ostatniego roku, spadając z maksimum wynoszącego prawie 70% we wrześniu 2019 roku do najniższego obecnie poziomu 56,7% w 2020 roku.

Pomimo swojej relatywnej słabości w zakresie wzrostu bezwzględnego, Bitcoin bull Max Keiser powiedział, że krypto waluta prawdopodobnie osiągnie w najbliższym czasie nowy wszechczasowy haj (ATH). Oznacza to, że przewiduje on, iż Bitcoin stosunkowo szybko przekroczy 20.000 dolarów. Oprócz Bitcoin’a, Keiser zauważa, że zarówno złoto jak i srebro mają wkrótce osiągnąć ATH – nawet jeśli obydwa osiągnęły już w tym roku szczytowe wartości back-to-back. Ale to może być tylko nadzieja.